четвер, 1 грудня 2016 р.

Семінар вчителів англійської мови

01 грудня 2016 року на базі Ярославської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар вчителів англійської мови на тему: «Формування мовленнєвої компетенції учнів шляхом використання інноваційних технологій на уроках англійської мови».



Учасників семінару гостинно вітали директор школи Смага О.М., вчителі та учні школи англійською мовою.



У 5 класі був проведений урок англійської мови на тему «Рецепти» з використанням сучасних комп’ютерних засобів: мультимедійна дошка, проектор, ноутбуки.

Під час проведення майстер класу я поділилася своїм досвідом роботи, розповіла про можливосі використання програми “Hot potatoes”, інтернет технології на сервісі LearningApps, та створення власних анімаційних мультфільмів за допомогою інтернет технології dvolvermoviemaker та провела практичні завдання.
З матеріалами семінару ви можете ознайомитися в розділі "Методична скарбничка"






четвер, 6 жовтня 2016 р.

Набув чинності наказ Міністерства освіти і науки України від 27 липня 2016 року № 889 «Деякі питання проведення в 2017 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти», який врегульовує основні питання проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2017 році.
Наступного року учасники проходитимуть зовнішнє незалежне оцінювання з 12 навчальних предметів: української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, російської та французької мов. Кожен зареєстрований учасник матиме право виконати сертифікаційні роботи не більше ніж із чотирьох навчальних предметів.
Ураховано пропозиції освітян щодо розмежування в часі закінчення навчального року та проведення зовнішнього незалежного оцінювання – у 2017 році тестуваннярозпочнеться 23 травня і триватиме до 15 липня.
Результати зовнішнього незалежного оцінювання із трьох навчальних предметів зараховуватимуться як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року.
Так, майбутні випускники складатимуть українську мову і літературу (українську мову), математику або історію України (період XX – початок XXI століття), а також один навчальний предмет за вибором випускника.


вівторок, 1 березня 2016 р.

У мережу виклали мультфільм, який зібрав 50 міжнародних нагород

Німецький мультиплікатор Якоб опублікував короткометражний мультфільм 
«The Present» про хлопчика, який отримав у подарунок собаку. 


За кілька днів ролик подивилися вже майже 200 тисяч разів.

10 questions for Volodymyr Klychko


четвер, 4 лютого 2016 р.

Безкоштовні текстові, аудіо- та відеоматеріали для вчителів англійської мови


На сайті TeachingEnglish ви можете знайти величезну кількість безкоштовних матеріалів для своїх уроків – завдання, навчальні плани, статті щодо різних аспектів викладання, уривки з англомовної літератури, тренувальні вправи і матеріали для професійного розвитку
Матеріали для вчителів - http://www.teachingenglish.org.uk/try
На цих сторінках ви знайдете матеріали для використання на уроках, розраховані на учнів молодших і старших класів. Також завантажуйте уривки з кращих британських книг, що супроводжуються вправами і подкастами.
Професійний розвиток вчителів - http://www.teachingenglish.org.uk/transform
У цьому розділі викладені матеріали для підвищення власної кваліфікації. Почніть із власного плану професійного розвитку та читайте публікації, новини з конференцій та статті з викладацької методики.
Навчальні курси - http://www.teachingenglish.org.uk/train
Безкоштовні онлайн-курси для вчителів і тренерів, присвячені, зокрема, використанню нових технологій під час уроків, порадам щодо роботи з дітьми і ефективному проведенню уроків.
На цих сторінках розміщені статті про різні аспекти викладання і навчання – граматику, вимову, аудіювання, словниковий запас, мовлення, письмо тощо. Статті написані досвідченими спеціалістами з викладання англійської.
Зареєструвавшись на сайті, ви зможете спілкуватися з вчителями з всього світу, ділитися досвідом та інформацією. Обговорюйте досвід, знайомтеся з однодумцями та заведіть власний блог

Школи-пансіони Великої Британії у Києві

Директори і представники 16 елітних приватних шкіл Великої Британії на один уікенд зберуться в Києві для зустрічей з українськими сім’ями, які розглядають для своїх дітей (7–18 років) реальну можливість отримання середньої освіти в Англії та мають для цього достатні доходи. Відбудеться це в рамках 10-ї щорічної виставки «Школи-пансіони Великої Британії».

У програмі виставки:
  • індивідуальні бесіди з директорами британських шкіл;
  • консультації експертів з британської освіти;
  • тематичні семінари;
  • вступні співбесіди, тести та іспити;
  • знижки та стипендії від британських шкіл;
  • зустрічі з українськими учням
  • и британських шкіл та їхніми батьками.
Дати та час проведення виставки:
Субота, 20 лютого, 11:00–17:00;
Неділя, 21 лютого, 12:00–17:00.
Місце проведення: готель «Хаятт», м. Київ, вул. А. Тарасової, 5.

середа, 3 лютого 2016 р.

Порядок реєстрації на ЗНО 2016 року

Реєстрація осіб для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2016 року триватиме з 12:00 1 лютого до 4 березня 2016 року
Процедурою реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (далі – зовнішнє оцінювання) передбачено виконання описаних нижче чотирьох послідовних дій.
1. Ознайомтесь із правилами прийому до обраного Вами вищого навчального закладу, де вказано перелік конкурсних предметів, із яких необхідно подати сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання (далі – Сертифікат), Порядком проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освітиПорядком реєстрації осіб для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти.
2Здійсніть вибір навчальних предметів, із яких Ви бажаєте пройти зовнішнє незалежне оцінювання.
У 2016 році зовнішнє незалежне оцінювання проводитиметься з таких навчальних предметів:
Пам’ятайте, що загальна кількість навчальних предметів, вибраних вами для проходження зовнішнього оцінювання, не повинна перевищувати чотирьох.
Увага! Для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2016 рокурезультати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури (українська мова), математики або історії України зараховуються як оцінки за державну підсумкову атестацію.
3. Підготуйте необхідні для реєстрації документи та матеріали:
  • копію паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові). У разі відсутності паспорта окремі категорії осіб можуть подати інший документ;
  • дві однакові фотокартки для документів розміром 3 х 4 см із зображенням, що відповідає досягнутому віку (фотокартки мають бути виготовлені на білому або кольоровому фотопапері);
  • копію документа про повну загальну середню освіту (випускники минулих років) або довідку з місця навчаннящо підтверджує здобуття в січні – серпні 2016 року повної загальної середньої освіти (учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів);
  • реєстраційну картку, яку можна сформувати самостійно (з 12.00 години 1 лютого), скориставшись спеціальною програмою, розміщеною на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти, або звернувшись за допомогою до працівника пункту реєстрації. Випускники загальноосвітніх навчальних закладів 2016 року можуть звернутися за допомогою до особи, відповідальної за реєстрацію в навчальному закладі, де навчаються.
Окремі категорії осіб, крім вищезазначених документів, мають підготувати:
  • оригінал висновку про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання, виданого органом або закладом охорони здоров'я (у разі потреби надають особи з особливими освітніми потребами);
  • копію свідоцтва про зміну імені, та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу (особи, у документах яких є розбіжності в персональних даних);
  • копію нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих для реєстрації (особи, документи яких оформлені іноземною мовою).
Увага! На копіях документів повинен бути напис «Згідно з оригіналом» (без лапок), а також особистий підпис особи, яка реєструється, її ініціали та прізвище, дата засвідчення копії.
4. Сформуйте комплект реєстраційних документів та подайте його до навчального закладу, в якому навчаєтесь (випускники загальноосвітніх навчальних закладів поточного навчального року), або надішліть до 4 березня 2016 року на адресу регіонального центру оцінювання якості освіти (далі – регіональний центр), зазначену в контрольно-інформаційному листі (випускники минулих років, учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів).
Дата подання реєстраційних документів визначається за відтиском штемпеля на поштовому конверті.
Випускники минулих років, учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів із числа осіб з неконтрольованих територій, які не мають можливості відправити документи поштою, повинні в установлений строк надіслати скан-копії фотокартки та реєстраційних документів на електронну адресу, зазначену в контрольно-інформаційному листі.
Підтвердженням факту реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні є Сертифікат, який Вам буде надіслано в індивідуальному конверті разом із реєстраційним повідомленням учасника зовнішнього незалежного оцінювання та інформаційним бюлетенем «Зовнішнє незалежне оцінювання. 2016 рік».
Увага! Випускникам загальноосвітніх навчальних закладів 2016 року індивідуальні конверти надсилаються до закладу, де вони навчаються, випускникам минулих років та учням (слухачам, студентам) професійно-технічних, вищих навчальних закладів – за адресою, зазначеною в реєстраційній картці.
Повідомлення про результати реєстрації осіб, які не вказали адресу в Україні, за якою їм може бути надіслана офіційна кореспонденція, а також про спосіб отримання оригіналів документів, надсилається на електронну адресу, зазначену під час реєстрації.
Особи, які виявили бажання пройти зовнішнє оцінювання, але через поважні причини не можуть зареєструватися в установленому порядку, повинні в межах часу, відведеного для реєстрації, особисто звернутися до відповідного регіонального центру.
Увага! Вам може бути відмовлено в реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні, якщо:
  • не надасте документи, що підтверджують достовірність інформації, зазначеної в реєстраційній картці;
  • відповідно до вимог законодавства не маєте права на реєстрацію для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні;
  • надасте недостовірну інформацію;
  • надішлете реєстраційні документи після завершення встановленого строку реєстрації (перереєстрації);
  • неналежним чином оформите документи, необхідні для реєстрації;
  • неможливо створити особливі (спеціальні) умови для проходження зовнішнього незалежного оцінювання відповідно до висновку, виданого закладом або органом охорони здоров’я.
Особа, якій відмовлено в реєстрації, усунувши причини, що стали підставою для прийняття такого рішення, не пізніше 18 березня 2016 року може надіслати до регіонального центру новий комплект реєстраційних документів.
Випускники загальноосвітніх навчальних закладів 2016 року подають реєстраційні документи для перереєстрації до закладу, де навчаються. Випускники минулих років, учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів надсилають документи для перереєстрації на адресу регіонального центру, зазначену в контрольно-інформаційному листі.
Унесення змін до реєстраційних даних (1 лютого – 18 березня 2016 року)
У разі виникнення потреби внести зміни до персональних даних, переліку навчальних предметів тощо, здійсніть перереєстрацію. Для цього потрібно:
  • внести зміни до реєстраційної карти, розміщеної на інформаційній сторінці, роздрукувати реєстраційну картку та контрольно-інформаційний лист;
  • оформити реєстраційну картку;
  • сформувати комплект документів, що має містити:
  • реєстраційну картку, сформовану під час перереєстрації;
  • отриманий раніше Сертифікат, що анулюється (крім осіб, які відправляли документи електронною поштою);
  • документ, що підтверджує зміни персональних даних або відомостей про місце навчання (у разі внесення таких змін);
  • оригінал висновку про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання, виданого органом або закладом охорони здоров'я (у разі необхідності внесення змін до переліку особливих умов).
Реєстрація осіб для участі в додатковій сесії зовнішнього оцінювання
1. Окремі категорії осіб, які не мають можливості пройти зовнішнє оцінювання під час основної сесії, можуть у межах часу, відведеного на реєстрацію (перереєстрацію), зареєструватися для участі в додатковій сесії зовнішнього оцінювання.
Для цього разом із реєстраційними документами такі особи мають також подати заяву щодо надання можливості пройти зовнішнє оцінювання з певного(их) навчального(их) предмета(ів) під час додаткової сесії, у якій має бути вказана причина, що унеможливлює участь в основній сесії, та відповідний підтверджуючий документ.
2. Учасники антитерористичної операції, особи, які проживають на тимчасово окупованій території або в населених пунктах, зазначених у Переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, Переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, та які не мали змоги здійснити реєстрацію в основний період, можуть зареєструватися в додатковий період (19 березня – 20 травня 2016 року).
Такі особи разом із реєстраційними документами мають також подати заяву щодо надання можливості пройти зовнішнє оцінювання під час додаткової сесії та відповіднийпідтверджуючий документ.
3. Реєстрація осіб, які за рішенням судів перебувають в установах пенітенціарної системи України, здійснюється відповідно до угоди, укладеної між Українським центром оцінювання якості освіти та Державною пенітенціарною службою України.


субота, 23 січня 2016 р.

Підручники для учнів 4 та 7 класів доставлені до обласних управлінь освіти

Про це 20 січня 2016 року під час брифінгу на тему «Видання підручників для учнів 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів»  повідомила директор Державної наукової установи МОН «Інститут модернізації змісту освіти» Наталія Вяткіна.
«Підручники доставлено до місцевих управлінь освіти, а отже – держзамовлення виконано», - зазначила Наталія Вяткіна.
За словами директора Інституту, до 31 грудня 2015 року всі підручники, а саме - 334 назви загальним накладом 5573,7 тис. примірників видані коштом державного бюджету на суму 158083,0 тис. гривень, були доставлені до департаментів (управлінь) освіти і науки обласних державних адміністрацій.
Наталія Вяткіна зазначила, що Міністерство освіти і науки України виконало і забезпечило фінансування закупівлі шкільних підручників з урахуванням оплати 50% їх вартості за рахунок коштів державного бюджету. Інші 50 % підручників закуповуватимуть на місцях. Такий порядок видання, придбання та доставки підручників і посібників застосовується в країні вперше.
Директор інституту повідомила, що у всі області в кінці 2015 року було перераховано 80 мільйонів гривень у якості освітньої субвенції, за рахунок яких місцеві органи можуть замовляти підручники. «У 2016 році області зможуть на 30% закупити підручники у видавництв», - підкреслила Наталія Вяткіна.
Як пояснила Наталія Вяткіна, державним бюджетом на 2015 рік були передбачені кошти на видання підручників для учнів 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів і спеціальних шкіл для дітей з особливими освітніми потребами у розмірі 116,5 мільйонів гривень. За ці кошти підручниками забезпечувалися лише діти пільгових категорій. Для забезпечення всіх учнів 4 і 7 класів підручниками було прийнято рішення про збільшення видатків за рахунок економії коштів - оплати праці та соціального забезпечення народних депутатів - та збільшено фінансування цієї державної програми на 180 млн. грн.
Також за дорученням Прем’єр-міністра України від 27 липня 2015 року забезпечення фінансування закупівлі підручників забезпечується з урахуванням оплати 50 відсотків їх вартості за рахунок коштів з державного бюджету, коштів економії оплати праці та соціального забезпечення народних депутатів та 50 відсотків коштів місцевих бюджетів.

понеділок, 18 січня 2016 р.

ЗНО - 2016. На що варто звернути увагу!


1. Реєстрація для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні осіб, яким станом на 01 вересня 2015 року виповнилося 16 років, буде відбуватися за паспортами. Зважаючи на стислі терміни реєстрації, радимо якнайшвидше розпочати процедуру отримання паспортів.
2. Реєстрація для участі в ЗНО почнеться 1 лютого та триватиме до березня.
3. Радимо визначитися із спеціальностями та навчальними закладами, до яких плануєте вступати, та ознайомитися з Правилами прийому до обраних Вами ВНЗ. Правила містять перелік конкурсних предметів, з яких вступники подаватимуть сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання.
4. Звертаємо увагу, що навчальні заклади можуть вимагати для участі у конкурсі на однакові спеціальності різний перелік конкурсних предметів, з яких необхідно подавати сертифікат ЗНО.
У розділі «Підготовка до ЗНО» розміщено матеріали, які допоможуть Вам підготуватися до зовнішнього незалежного оцінювання.

субота, 16 січня 2016 р.




2016 рік оголошений 
англійської мови в Україні


2016 рік оголошено роком англійської мови в Україні. Відповідний указ підписав президент України Петро Порошенко.
Рішення про оголошення наступного року роком англійської мови в Україні ухвалене з метою сприяння її вивченню для розширення доступу українців до світових можливостей, забезпечення інтеграції України до європейського простору та підтримки програми Go Global, яка визначає вивчення англійської мови
одним із пріоритетів стратегії розвитку.

Кабінету Міністрів України доручено розробити і затвердити комплекс заходів на 2016 та наступні роки, що будуть спрямовані на активізацію вивчення громадянами англійської мови.

Зокрема, уряд має передбачити організацію на базі вищих навчальних закладів курсів із вивчення англійської студентами, аспірантами, докторантами, педагогічними і науково-педагогічними працівниками, сприяти розширенню навчальних дисциплін англійською мовою, запровадити вивчення англійської мови як другої іноземної у загальноосвітніх навчальних закладах, у яких вона не вивчається.

Також мають бути проведені фахові конкурси, олімпіади та інші змагання з англійської серед педагогічних, науково-педагогічних працівників, учнів та студентів.

У рамках року англійської мови буде проведено взаємний обмін учнями, студентами між навчальними закладами України та держав, у яких англійська є основною мовою спілкування.

Передбачається активізація участі українських шкіл в навчальній програмі Європейського Союзу "Е-Twinning Plus", розширення мережі літніх мовних таборів, започаткування проекту підвищення фахової кваліфікації педагогічних працівників з англійської мови.

Згідно з указом президента, має бути удосконалено законодавство щодо визначення переліку посад педагогічних, наукових та науково-педагогічних працівників у вищих навчальних закладах і наукових установах, кваліфікаційною вимогою для зайняття яких є володіння англійською мовою, а також запровадження вимоги щодо англомовної компетентності для присудження наукових ступенів і присвоєння вчених звань.

Також поетапно запроваджуватиметься сертифікація вчителів іноземних мов з метою визначення рівня володіння ними відповідною мовою та диференціації оплати праці залежно від фахового рівня володіння мовою.

Планується запровадження освітніх теле- та радіопрограм із вивчення англійської для різних категорій населення, поширення практики демонстрування фільмів англійською із субтитруванням державною мовою, активізація ведення англомовної версії офіційних веб-сайтів органів державної влади тощо.

Обласні та Київська міська державні адміністрації мають забезпечити розроблення та реалізацію відповідних регіональних планів заходів, спрямованих на популяризацію вивчення англійської мови в Україні.

понеділок, 11 січня 2016 р.

З 5 по 30 січня 2016 року триватиме реєстрація осіб для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні в 2016 році.
Перше пробне ЗНО відбудеться 2 квітня 2016 року – з української мови і літератури, 9 квітня 2016 року – тестування з англійської, німецької, іспанської, французької, російської мов, біології, географії, історії України, математики, фізики, хімії.
Мета пробного ЗНО – дати можливість ознайомитись із процедурою проходження зовнішнього незалежного оцінювання особам, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів.
Детальну інформацію щодо проведення пробного ЗНО розміщено на сайті регіонального центру оцінювання якості освіти, на території обслуговування якого особа бажає проходити пробне зовнішнє незалежне оцінювання. Реєстрація для проходження пробного тестування не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання.

субота, 9 січня 2016 р.



Moviemaker is a simple tool that enables you to create your own animated cartoons by selecting from a range of characters backgrounds and scenarios and adding your own dialogue text bubble

dialogue

dialogue 2



середа, 6 січня 2016 р.