Про це 20 січня 2016 року під час брифінгу на тему «Видання підручників для учнів 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів» повідомила директор Державної наукової установи МОН «Інститут модернізації змісту освіти» Наталія Вяткіна.
«Підручники доставлено до місцевих управлінь освіти, а отже – держзамовлення виконано», - зазначила Наталія Вяткіна.
За словами директора Інституту, до 31 грудня 2015 року всі підручники, а саме - 334 назви загальним накладом 5573,7 тис. примірників видані коштом державного бюджету на суму 158083,0 тис. гривень, були доставлені до департаментів (управлінь) освіти і науки обласних державних адміністрацій.
Наталія Вяткіна зазначила, що Міністерство освіти і науки України виконало і забезпечило фінансування закупівлі шкільних підручників з урахуванням оплати 50% їх вартості за рахунок коштів державного бюджету. Інші 50 % підручників закуповуватимуть на місцях. Такий порядок видання, придбання та доставки підручників і посібників застосовується в країні вперше.
Директор інституту повідомила, що у всі області в кінці 2015 року було перераховано 80 мільйонів гривень у якості освітньої субвенції, за рахунок яких місцеві органи можуть замовляти підручники. «У 2016 році області зможуть на 30% закупити підручники у видавництв», - підкреслила Наталія Вяткіна.
Як пояснила Наталія Вяткіна, державним бюджетом на 2015 рік були передбачені кошти на видання підручників для учнів 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів і спеціальних шкіл для дітей з особливими освітніми потребами у розмірі 116,5 мільйонів гривень. За ці кошти підручниками забезпечувалися лише діти пільгових категорій. Для забезпечення всіх учнів 4 і 7 класів підручниками було прийнято рішення про збільшення видатків за рахунок економії коштів - оплати праці та соціального забезпечення народних депутатів - та збільшено фінансування цієї державної програми на 180 млн. грн.
Також за дорученням Прем’єр-міністра України від 27 липня 2015 року забезпечення фінансування закупівлі підручників забезпечується з урахуванням оплати 50 відсотків їх вартості за рахунок коштів з державного бюджету, коштів економії оплати праці та соціального забезпечення народних депутатів та 50 відсотків коштів місцевих бюджетів.
Немає коментарів:
Дописати коментар