субота, 23 січня 2016 р.

Підручники для учнів 4 та 7 класів доставлені до обласних управлінь освіти

Про це 20 січня 2016 року під час брифінгу на тему «Видання підручників для учнів 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів»  повідомила директор Державної наукової установи МОН «Інститут модернізації змісту освіти» Наталія Вяткіна.
«Підручники доставлено до місцевих управлінь освіти, а отже – держзамовлення виконано», - зазначила Наталія Вяткіна.
За словами директора Інституту, до 31 грудня 2015 року всі підручники, а саме - 334 назви загальним накладом 5573,7 тис. примірників видані коштом державного бюджету на суму 158083,0 тис. гривень, були доставлені до департаментів (управлінь) освіти і науки обласних державних адміністрацій.
Наталія Вяткіна зазначила, що Міністерство освіти і науки України виконало і забезпечило фінансування закупівлі шкільних підручників з урахуванням оплати 50% їх вартості за рахунок коштів державного бюджету. Інші 50 % підручників закуповуватимуть на місцях. Такий порядок видання, придбання та доставки підручників і посібників застосовується в країні вперше.
Директор інституту повідомила, що у всі області в кінці 2015 року було перераховано 80 мільйонів гривень у якості освітньої субвенції, за рахунок яких місцеві органи можуть замовляти підручники. «У 2016 році області зможуть на 30% закупити підручники у видавництв», - підкреслила Наталія Вяткіна.
Як пояснила Наталія Вяткіна, державним бюджетом на 2015 рік були передбачені кошти на видання підручників для учнів 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів і спеціальних шкіл для дітей з особливими освітніми потребами у розмірі 116,5 мільйонів гривень. За ці кошти підручниками забезпечувалися лише діти пільгових категорій. Для забезпечення всіх учнів 4 і 7 класів підручниками було прийнято рішення про збільшення видатків за рахунок економії коштів - оплати праці та соціального забезпечення народних депутатів - та збільшено фінансування цієї державної програми на 180 млн. грн.
Також за дорученням Прем’єр-міністра України від 27 липня 2015 року забезпечення фінансування закупівлі підручників забезпечується з урахуванням оплати 50 відсотків їх вартості за рахунок коштів з державного бюджету, коштів економії оплати праці та соціального забезпечення народних депутатів та 50 відсотків коштів місцевих бюджетів.

понеділок, 18 січня 2016 р.

ЗНО - 2016. На що варто звернути увагу!


1. Реєстрація для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні осіб, яким станом на 01 вересня 2015 року виповнилося 16 років, буде відбуватися за паспортами. Зважаючи на стислі терміни реєстрації, радимо якнайшвидше розпочати процедуру отримання паспортів.
2. Реєстрація для участі в ЗНО почнеться 1 лютого та триватиме до березня.
3. Радимо визначитися із спеціальностями та навчальними закладами, до яких плануєте вступати, та ознайомитися з Правилами прийому до обраних Вами ВНЗ. Правила містять перелік конкурсних предметів, з яких вступники подаватимуть сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання.
4. Звертаємо увагу, що навчальні заклади можуть вимагати для участі у конкурсі на однакові спеціальності різний перелік конкурсних предметів, з яких необхідно подавати сертифікат ЗНО.
У розділі «Підготовка до ЗНО» розміщено матеріали, які допоможуть Вам підготуватися до зовнішнього незалежного оцінювання.

субота, 16 січня 2016 р.




2016 рік оголошений 
англійської мови в Україні


2016 рік оголошено роком англійської мови в Україні. Відповідний указ підписав президент України Петро Порошенко.
Рішення про оголошення наступного року роком англійської мови в Україні ухвалене з метою сприяння її вивченню для розширення доступу українців до світових можливостей, забезпечення інтеграції України до європейського простору та підтримки програми Go Global, яка визначає вивчення англійської мови
одним із пріоритетів стратегії розвитку.

Кабінету Міністрів України доручено розробити і затвердити комплекс заходів на 2016 та наступні роки, що будуть спрямовані на активізацію вивчення громадянами англійської мови.

Зокрема, уряд має передбачити організацію на базі вищих навчальних закладів курсів із вивчення англійської студентами, аспірантами, докторантами, педагогічними і науково-педагогічними працівниками, сприяти розширенню навчальних дисциплін англійською мовою, запровадити вивчення англійської мови як другої іноземної у загальноосвітніх навчальних закладах, у яких вона не вивчається.

Також мають бути проведені фахові конкурси, олімпіади та інші змагання з англійської серед педагогічних, науково-педагогічних працівників, учнів та студентів.

У рамках року англійської мови буде проведено взаємний обмін учнями, студентами між навчальними закладами України та держав, у яких англійська є основною мовою спілкування.

Передбачається активізація участі українських шкіл в навчальній програмі Європейського Союзу "Е-Twinning Plus", розширення мережі літніх мовних таборів, започаткування проекту підвищення фахової кваліфікації педагогічних працівників з англійської мови.

Згідно з указом президента, має бути удосконалено законодавство щодо визначення переліку посад педагогічних, наукових та науково-педагогічних працівників у вищих навчальних закладах і наукових установах, кваліфікаційною вимогою для зайняття яких є володіння англійською мовою, а також запровадження вимоги щодо англомовної компетентності для присудження наукових ступенів і присвоєння вчених звань.

Також поетапно запроваджуватиметься сертифікація вчителів іноземних мов з метою визначення рівня володіння ними відповідною мовою та диференціації оплати праці залежно від фахового рівня володіння мовою.

Планується запровадження освітніх теле- та радіопрограм із вивчення англійської для різних категорій населення, поширення практики демонстрування фільмів англійською із субтитруванням державною мовою, активізація ведення англомовної версії офіційних веб-сайтів органів державної влади тощо.

Обласні та Київська міська державні адміністрації мають забезпечити розроблення та реалізацію відповідних регіональних планів заходів, спрямованих на популяризацію вивчення англійської мови в Україні.

понеділок, 11 січня 2016 р.

З 5 по 30 січня 2016 року триватиме реєстрація осіб для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні в 2016 році.
Перше пробне ЗНО відбудеться 2 квітня 2016 року – з української мови і літератури, 9 квітня 2016 року – тестування з англійської, німецької, іспанської, французької, російської мов, біології, географії, історії України, математики, фізики, хімії.
Мета пробного ЗНО – дати можливість ознайомитись із процедурою проходження зовнішнього незалежного оцінювання особам, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів.
Детальну інформацію щодо проведення пробного ЗНО розміщено на сайті регіонального центру оцінювання якості освіти, на території обслуговування якого особа бажає проходити пробне зовнішнє незалежне оцінювання. Реєстрація для проходження пробного тестування не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання.

субота, 9 січня 2016 р.



Moviemaker is a simple tool that enables you to create your own animated cartoons by selecting from a range of characters backgrounds and scenarios and adding your own dialogue text bubble

dialogue

dialogue 2



середа, 6 січня 2016 р.